صبا باتری

تاریخچه

صبا باتري  يكي از بزرگترين توليد كنندگان انواع باتري در خاورميانه بوده كه از نام نيك و قابل اعتماد در منطقه برخوردار مي باشد . این شرکت با 4 مجموعه صنعتي عظيم افتخار دارد که با 40 سال تجربه در تولید انواع مختلف باتری های خودروئی محصولات خود را  مطابق استانداردهای بین المللی به بازارهای داخلی و خارجی عرضه نمايد . اين شركت  با بهره گیری از ماشین آلات پیشرفته ساخت كشورهاي تراز اول اروپائي ، تکنولوژی برتر و نیز تخصص مهندسان مجرب هم اكنون فعاليت وسيعي در زمينه توليد انواع باتريهاي خودروئي از 36 آمپر ساعت تا ظرفيت 200 آمپر ساعت و توان توليد 5/2 ميليون دستگاه در سال ( باتريهاي سرب اسيدي ) و نيز باتريهاي سيلد MF    ( بي نياز از سرويس و مراقبت ) ويژه نسل جديد خودروها با ظرفيت توليد 5/1 ميليون دستگاه در سال را دارد . واحد کنترل کیفیت این شرکت مجهز به تجهیزات پیشرفته و تیمی  با تجربه می باشد.

آزمایشگاه

آزمایشگاه آزمون باتری گروه باتری سازی شركت توسط موسسه استاندارد و تحقيقات صنعتي ايران به عنوان یکی از مراکز تست باتری از سال 1998 مورد تأئید قرار گرفت بنحويكه هم  اکنون به عنوان معتبرترین آزمایشگاه تست باتری در کشور عمل می نمايد .

اين شركت  ضمن اخذ گواهينامه ايزو 9002 – 1994 از لويدز رجيستر با تائيد موسسه يوكاس انگلستان و گواهينامه ايزو 9001 – 2000  از شركت مذكور در دسامبر 2002 موفق گرديد تا همسو با نياز شركتهاي خودرو ساز ، با استقرار سيستم مديريت كيفيت ويژه صنايع خودروسازي به دريافت گواهينامه ايزو 16949 TS از موسسه اعتبار دهی URSنيز نائل گردد . در این سیستم شاخصهای کیفی مهم محصول از قبیل ولتاژ اولیه باتری، قابلیت شارژپذیری ، دوام ، قابلیت استارت و نیز شاخصهای کیفی فرایند تولید و پارامترهای فرایندی کیفی از قبیل کاهش ضایعات ،کاهش دوباره کاریها در کلیه بخشهای فر ایند تولید، بطور مستمر اندازه گیری و پایش میشوند . نتایج حاصل از اجرای پروژه های نظر سنجی از مشتریان حاکی از روند مناسب بهبود کیفیت محصولات شرکت  بوده است.

الگوی مصرف

صبا باتري همزمان با تغییر الگوی مصرف و تکنولوژی خودروها بمنظور جلب رضایت مشتریان و پاسخ به نیاز آنها برنامه بهبود خود را در حوزه های محصول / فرایند و سيستمهاي مدیریت بکار گرفته است .
در حوزه بهبود کیفیت باتریها ، بر اساس تجربیات بدست آمده در سالیان متمادی و با بهره گیری  از منابع علمی معتبر در جهان ، تغییر و بهبود در فرآیندهای تولیدی صورت گرفته است. همچنین ضمن بهبود در فرآیند های کلیدی تولید ، به جایگزینی دستگاهها و ماشین الات با تکنولوژی برتر و به روز جهان اقدام شده است.

استاندارد

 اخذ گواهینامه استاندارد ملی ایران و تمدید اعتبار ان طی سالیان متوالی برای انواع باتریها ، نشان دهنده اهتمام اين شرکت  به خواسته ها و الزامات قانونی می باشد .
صبا باتري در سال 1386 با استقرار مدل تعالی سازمانی مدل  EFQM پروژه های بهبود بسیاری تعریف و اجرا نموده است که این امر منجر به دریافت جایزه ملی کیفیت و جایزه ملی بهره وری و جایزه کیفیت  گروه های تابعه خود طی سالهای 84 الی 86 گردیده است.

پروژه توسعه استارتر با هدف ارتقای کمی و کیفی انواع باتریهای سرب اسیدی خودروئی تعریف شده است . ارتقاء کیفیت تا سطح باتریهای سیلد  MF( بی نیاز از سرویس و مراقبت ) هدف اصلی از اجرای طرح و نیل به تولید 5/1 میلیون باتری  MFدر سال هدف دوم از طراحی این پروژه می باشد .

در این طرح به منظور دستیابی به اهداف مشروحه فوق از پیشرفته ترین تجهیزات و ماشین الات صنایع باتریسازی در جهان استفاده شده است که با مد نظر قراردادن استانداردهای معتبر اروپایی ضمن تولید با کیفیت بالا و نیز طول عمر بیشتر محصولات تولیدی ، تامین کننده کلیه نیازهای الکتریکی انواع خودروهای نسل جدید می باشند.

کلیه محصولات ملزم به رعایت استاندارد معتبر  EN 50342 + Aمی باشند که مخصوص باتریهای سیلد است.

محصولات توسعه استارتر در تبعیت از دو مدل استاندارد اروپایی ( EN ) و ژاپنی ( IIS ) بطور کامل تامین کننده نیاز باتری استارتر برای خودروهای ساخته شده بر اساس استانداردهای مذکور می باشد . بر این اساس باتریهاي L1 , L2 , L3 , & L5  بر اساس استاندارد اروپائی و باتریهای  NS60, 55D23 بر اساس استاندارد ژاپن در فاز نخست این طرح تولید میگردند.

محصولات

باتری خودرویی

انواع باتری‌های خودرویی صبا باتری شامل خودروهای سبک و سنگین را در این بخش ببینید.

باتری سیلد VRLA

سری باتری های  سیلد VRLAرا در این قسمت ملاحظه فرمائید.

محصولات لیتیمی صبا باتري

مشاهده محصولات لیتیمی صبا باتری .