گروه صنعتي شهید حاج امینی - تامین منابع انرژی

شرکت توسعه منابع انرژی توان متشکل از گروه های صنعتی، با نیم قرن تجربه در صنعت باتری سازی، تولید انواع باتری های خودرویی، ساکن صنعتی، نوین و ابر خازن ها و تأمین منابع نوین انرژی در سطح ملی و نیروهای مسلح را در برنامه خود دارد.

معرفی مجموعه صنعتی توان لیتیون (صنعت تحقیقاتی تولیدی باتری های لیتیونی )

با توجه به نیازسنجی، مطالعه بازار و بررسی ظرفیت های داخلی، تولید 5 نوع باتری لیتیوم یون در دستور کار صنعت تحقیقاتی تولیدی باتری های لیتیوم یون قرار گرفته است. در حال حاضر ظرفیت تولید سالیانه 5.2 میلیون آمپر ساعت می باشد که در آینده ای نزدیک این ظرفیت تا 8 میلیون آمپرساعت در سال قابل ارتقاء خواهد بود. برای این کارخانه تولید سالیانه 2.5 میلیون آمپرساعت باتری استوانه ای کوچک، 1.5 میلیون آمپرساعت باتری استوانه ای بزرگ و 1.2 میلیون آمپرساعت باتری مسطح متصور می باشد.

مساحت مجموعه صنعتی توان لیتیون بالغ بر 3500 متر مربع می باشد که از پیشرفته ترین دستگاه های تولید باتری لیتیوم یون در این خط استفاده شده است. با توجه به خصلت باتری های لیتیوم یون که به باتری های پاک نیز معروف می باشند، تمام تلاش بر آن بوده تا این خط تولید کمترین آلودگی را برای محیط زیست ایجاد کند که در همین راستا از سیستم های بازیافت در این خط تولیدی استفاده گردیده است. 

این باتری ها به صورت گسترده در انواع خودروهای الکتریکی، موتور سیکلت الکتریکی، دوچرخه الکتریکی، تجهیزات الکترونیکی (موبایل، لپ تاپ، تبلت، پاور بانک و...) و بسیاری از تجهیزات نیازمند انرژی الکتریکی ذخیره ای مورد استفاده قرار می گیرد.

تمام اهتمام این مجموعه صنعتی بر آن است که با بهره گیری از دانش فنی بالا به تولید پک باتری های لیتیوم یون پرداخته و محصولات با کیفیتی را  ارائه نماید.

 

 

CHP

معمولاً برق مورد نیاز واحدهای صنعتی، ساختمان های تجاری و ساختما ن های مسکونی از نیروگاه های عمده کشور تأمین می شود. در حالی که نیاز حرارتی تمام آنها در  همان محل تولید می گردد. اما روش دیگری که از دیرباز وجود داشته و امروزه توجه بیشتری را معطوف خود کرده، تولید مشترک بر ق و حرارت است که عبارتست از تولید همزمان برق، یا توان محوری و حرارت مفید توسط یک سیستم.

انرژی های تجدید پذیر نوین

زمین منبع عظیمی از انرژی حرارتی می‎باشد. انرژی حرارتی که در پوسته جامد زمین وجود دارد، انرژی زمین‎گرمایی نامیده می‌شود. مرکز زمین (به عمق تقریبی ۶۴۰۰ کیلومتر) که در حدود 55۰۰ درجه سانتی‌گراد حرارت دارد، به عنوان یک منبع حرارتی عمل نموده و موجب تشکیل و پیدایش مواد مذاب با درجه حرارت ۶۵۰ تا ۱۲۰۰ درجه سانتی‎گراد در اعماق ۸۰ تا ۱۰۰ کیلومتری از سطح زمین می‌گردد.

انرژی بادی

افزایش روز افزون جمعیت نیاز به توسعه پایدار انرژی را روز به روز بیشتر می­کند. همچنین افزایش سطح گاز­های گلخانه­ای و کاهش سطح ذخایر انرژی فسیلی توجه دولت مردان و مراکز تحقیقاتی دنیا را به سمت انرژی­های تجدیدپذیر معطوف کرده است. در میان انرژی­های تجدیدپذیر، انرژی باد یکی از مطرح­ترین گونه­های انرژی­های تجدیدپذیر می­باشد به طوری که در طرح­های توسعه یافته شده توسط آژانس بین المللی انرژی تا سال 2050 نزدیک به 5100 ترا­وات ساعت از برق تولیدی در جهان از طریق انرژی بادی خواهد بود.